Lokasyon ve Dil Seç


International
Türkiye
United Kingdom
Spain
Germany
USA

Hakkımızda


LİBART, faaliyetlerine bağımsız bir şirket olarak 1996 yılında başlamıştır. Bu tarihten önce Libart, Cem Çomu tarafından kurulan Libra şirketler grubunun bir parçasıydı. Libra’nın ve Libart gibi yan kuruluşlarının vizyonu, yenilikçi mimari ürün ve çözümleriyle Türkiye ve çevre ülkelerde yapı sektörüne hizmet vermektir. Libra grubu içindeki diğer firmalar; otomatik giriş sistemleri, cephe elemanları ve ışıklık camlarında uzmanlaşmıştır.

1992'den 2002 yılına, LİBART, alüminyum, cam ve pc cam teknolojisi kullanarak, özel tasarım ışıklık ve hafif hareketli mimari sistemler için Türkiye ve çevre ülkelerde büyük rol oynadı. 2003 yılından itibaren Cem Çomu, Kanada’da Kuzey Amerika ofisi açarak Libart’ın uluslararası alanda yayılmasını başlattı. 2009 yılında, Ohio - ABD'de üretime başlanana kadar, Kuzey Amerika'da satılan tüm sistemler İstanbul, Türkiye'den sevk edildi.

Libart geçmişi boyunca, hareketli mimari çözümler için Ar-Ge, mühendislik, tasarım ve kullanıcı memnuniyeti konularında pazarın zorlu ihtiyaçlarını hatta fazlasını karşıladı. Libart sistemleri şu alanlarda gruplandırılabilir; bağımsız hareketli yapılar, hareketli ışıklıklar ve dikey olarak açılan cam cephe sistemleri. Fakat, biz dinleyip geliştirdikçe bunlarla sınırlı kalmayacaktır.

LIBART, ana ofisini ve 3.000 metrekarelik uluslararası üretim merkezini İstanbul, Türkiye’de işletmeyi sürdürerek köklerine sadık kaldı. Libart tarafından temin edilen tüm uluslararası sistemler, Ar-Ge, yeni ürün geliştirme, sistem tasarımı ve mühendisliği İstanbul ofisinde gerçekleştirilmektedir. Libart, İstanbul tesisinden Amerika marketi dışında, 30’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

LIBART şu anda 68 kişilik donanımlı ekibiyle İstanbul’daki merkezinden yürütülmektedir. Üretim alanı, gelişmiş tasarımı ve teknik makineleriyle 3.000 metrekarelik bir alanı kapsamaktadır. Libart Amerika fabrikası, 6500 metrekarelik üretim tesisiyle 35’den fazla personele istihdam sağlamaktadır. LİBART’ın ileriye yönelik vizyonu, hafif alüminyum yapısal sistemleri teknolojisiyle, birden fazla cam seçeneği, yalıtılmış cam, pcden yüksek gerilimi kumaşa kadar yenilikçi, hareketli mimari çözümlerinde dünya lideri olmaktır.

LIBART’ın temel, güçlü yönleri şunlardır:
• Hareketli mimari yapılarda endüstriye öncülük;
• Çok amaçlı iç ve dış mekanların faydalarının, tanınırlığının artarak sağlaması;
• Hareketli alüminyum yapılarının kavramsal inovasyonunda dünyaya öncülük etmek;
• Kuzey Amerika ve küresel tanınırlığı;
• Mimari projelerin ihtiyaçları için yenilik ve tasarım oluşturma kabiliyeti
• Pazarlama yoluyla sağlanan farkındalıkla firmanın gücünün devamlı olarak artması

Yardıma İhtiyacınız var mı?
kapat